כשאמא ואבא נפרדים- הכל על גירושים עם ילדים

June 29 2023doritr

לצערנו, מדי שנה בשנה עולה שיעור הזוגות המחליטים להתגרש. בעבר, גירושים היו מעין טאבו, אך כיום, מדובר על נושא מוכר ומדובר ולא מעט זוגות שמחליטים להתגרש, מדברים על זה. למרות זאת, ילד אשר הוריו מחליטים להתגרש איננו חווה זאת בצורה טובה לרוב.

מרבית הילדים יצטערו מאוד לגלות כי ההורים שלהם מחליטים להתגרש. ישנם ילדים שיביאו לידי ביטוי את הקושי בהתנהגות חריגה, ישנם ילדים שיהיו מופנמים יותר, אך כולם ללא ספק יתמודדו באופן כלשהו עם הבשורה וחשוב מאוד שההורים יהיו קשובים אליהם וינהלו את הליך הגירושים בצורה נכונה.

כיצד לספר לילדים על ההחלטה להתגרש?

כל הורה רוצה לגונן על ילדיו. לא מעט הורים לא מספרים לילדים שלהם על ההחלטה להתגרש עד שלב מאוד מאוחר שכן, הם רוצים לחסוך להם את הקושי שבהתמודדות. יחד עם זאת, חשוב מאוד לספר לילדים על ההחלטה להתגרש כאשר היא מתקבלת. אם הדבר אפשרי, יש לספר לילדים על ההחלטה באופן משותף, כאשר שניכם מדגישים בפניהם שאין להחלטה זאת שום קשר אליהם, שאתם אוהבים אותם ושתמיד תהיו ההורים שלהם.

כמובן שניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי האופן שבו כדאי לספר לילדים על ההחלטה להתגרש. כמובן שגם ההליך כולו חייב להתבצע בצורה הטובה ביותר. תהליך גירושים עם ילדים איננו תהליך של גירושים ללא ילדים. עליכם להתחשב מאוד בילדים שלכם ובאופן שבו הם חווים את הדברים.

כיצד לנהל את תהליך הגירושין כאשר יש ילדים?

ישנם כמה כללים חשובים שיש לנקוט בהן כאשר מדובר על תהליך גירושין עם ילדים: ראשית כל, הדבר החשוב ביותר הוא לא לערב בשום אופן את הילדים בסכסוך ביניכם ולא להשתמש בהם באופן כלשהו בכדי להעניש את הצד השני. חשוב מאוד שלא לנהל שום מלחמה מול הילדים וכן, חשוב ביותר לא להכפיש את ההורה השני בפני הילדים. המטרה היא לשמור על קשר תקין וטוב בין שני ההורים לילדים גם לאחר הגירושים ועל כן, חשוב שהתהליך עצמו יתבצע בצורה מכבדת.

מעבר לכך, לא כדאי לשתף את הילדים בקשיים בהליך. אם יש קשיים, חשוב לנסות ולפתור אותם באופן עצמאי, לא לשקף אותם לילדים ולא לתת להם להרגיש כי מתנהל ביניכם מאבק מכוער.

כדאי מאוד להגיע להסכם כמה שיותר מהר, כאשר ההסכם נוגע לכל הסוגיות הנוגעות להליך הגירושים. להסכם כדאי להגיע בצורה נעימה ועל כן, כדאי לבחור בהליך גישור גירושין.

הליך גישור גירושין- במה מדובר?

הליך גישור גירושין הוא למעשה הליך המתבצע בליווי של מגשר מקצועי ומנוסה בתחום, כאשר חשוב להקפיד שהמגשר יהיה גם עורך דין הבקיא בתחום דיני משפחה. המגשר למעשה מסייע לזוג להגיע להסכמות הנוגעות לסוגיות בתהליך, בצורה מכבדת וללא מאבקים מיותרים.

כאשר הצדדים מגיעים להסכמות, נערך ביניהם הסכם אשר שניהם חותמים עליו והוא מובא בפני בית המשפט. הצדדים מתחייבים לנהוג על פי ההסכם ותהליך הגירושין מתנהל בצורה מכבדת, רגועה וטובה, דבר שיכול לסייע לילדים לחוות אותו ללא קושי מיותר.

Share:

vspcw

הישארו מעודכנים